O nas


I Liceum Ogólnokształcące im Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu to jedna z najstarszych tego typu szkół w Polsce.

Nasza placówka jest bardzo dobrze znana w środowisku i poza nim. Progi szkoły opuściły tysiące absolwentów, z których większość kończy studia, zajmując później znaczące miejsca w życiu społecznym. Staramy się podtrzymywać i kontynuować szczytną tradycję, nie tracąc wysokiej pozycji i uznania. Corocznie zajmujemy wysokie miejsce w ogólnopolskim Rankingu Szkół Średnich (patrz www.lojagiellonczyk.pl/rankingszkol). Składa się na to dobra baza lokalowa, nowocześnie wyposażone pracownie (pomoce naukowe, kilkadziesiąt stanowisk komputerowych, Internet, sala gimnastyczna i siłownia itd.), świetnie wyszkolona i doświadczona kadra pedagogiczna. Zajęcia odbywają się tylko na jedną zmianę. Funkcjonują liczne koła zainteresowań: humanistyczne, języków obcych, historyczne, matematyczne, biologiczne, informatyczne, sportowe i fotograficzne. Wydajemy gazetkę szkolną "Przeciek".

Uczniowie mają do dyspozycji klasy o różnych profilach kształcenia, w których mogą rozwijać swe zainteresowania i doskonale przygotować się do egzaminu maturalnego, pozwalającego dostać się na planowane studia. Potwierdzają to wyniki matur, opinie i oceny szkół wyższych na temat naszych absolwentów, liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Możemy pochwalić się również sukcesami sportowymi, czego wyrazem są liczne dyplomy, puchary i jedno z wysokich miejsc w województwie.

Młodzieży w osiąganiu tak wysokich wyników i przeróżnych sukcesów na różnych polach służy życzliwa dyrekcja bardzo dobrze organizująca pracę w szkole i świetnie przygotowana do swych zadań dydaktyczno - wychowawczych kadra pedagogiczna, znajdująca dzięki temu wysokie uznanie wśród uczniów, ich rodziców, w środowisku miejskim, a nawet poza nim.Szkoła aktywnie włączyła się w budowanie nowego systemu oświatowego, uczestnicząc w programie europejskim - II miejsce w Polsce w konkursie "Moja Szkoła w Unii Europejskiej" (na przeszło 5 tysięcy startujących szkół); nawiązano współpracę ze szkołą na Ukrainie, aby lepiej poznać inne systemy oświatowe, zawiązywać i umacniać przyjaźń między narodami tworzącymi nową, zjednoczoną Europę. Najlepsi uczniowie sąpromowani stypendiami i nagrodami, gorzej sytuowani mogą liczyć na pomoc materialną.ranking.lojagiellonczyk.pl

Oto szkoła oczekiwań i marzeńuczniów - absolwentów gimnazjów -
I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

 

Informacja wytworzona przez:
Marzena Desprak
email: lojagiellonczyk@gmail.com
, w dniu:  09‑03‑2007 11:56:39
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Agnieszka Bartoszek
email: dyrekcja@lojagiellonczyk.pl tel.:043 827-14-25 fax: 043 827-14-25
, w dniu:  09‑03‑2007 11:56:39
Data ostatniej aktualizacji:
10‑03‑2020 12:37:58
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie